Es mēģināju atdarināt viņu, viņam sanāca labāk. Viņš mēģināja atdarināt mani, man sanāca labāk. Jāpaliek katram savā dabīgumā

darba vietas

Universitātes laikā strādāju kā izstādes “Balttour” organizators, bet vēlāk tūrisma jomā daudz specifiskāk – organizējot aktīvo atpūtu (kalnu slēpošanu, kalnu tūrismu, velotūrismu, ekskursijas ar autobusiem, pārgājienus, sporta spēles, pasākumus un citas izklaides) SIA “Gandrs”.

Paralēli 1997. gadā tika izveidota sabiedriskā organizācija “Latvijas Veloceļojumu informācijas centrs” (skatīt sadaļu “Sabiedriskā darbība”), kuras sastāvā piedalījos Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas darba grupā kā konsultants un līdzautors “Latvijas velotransporta attīstības valsts programmai 1999.-2015. gadam”. Pēc aktīvas darbības velotransporta jomā tiku pieaicināts arī Rīgas Domes Satiksmes departamentā kā “Velotransporta attīstības programmas Rīgas pilsētai” konsultants, un arīdzan piedalījos Rīgas pilsētas velomaršrutu tīkla izstrādē, kas šobrīd jau ir tapšanas stadijā.

Biju viens no ceļojumu aģentūra “2 saules” dibinātājiem un līdzīpašniekiem, taču laika trūkuma dēļ savu darbību pārtraucu un aktīvāk pievērsos velotransporta lietām, nodibinot SIA “Velo informācijas centrs”, kuras darbību rīdzinieki var regulāri manīt pilsētas ielās – tie ir velo kurjerpasta pakalpojumi. Kurjera idejas galvenais un sākotnējais mērķis bija nevis naudas pelnīšana, bet gan velotransporta popularizēšana, protests pret gaisa piesārņojumu pilsētā un sastrēgumiem. Laikam ejot, šī nodarbe ir pāraugusi nopietnā uzņēmējdarbībā, taču nepazaudējot ideju – ekoloģiski tīrs, videi draudzīgs un ātrākais pārvietošanās veids Rīgā.

Lai aktīvāk paustu savu neapmierinātību par slikto ekoloģisko situāciju valstī kopumā un galvenokārt Rīgā, tiku ievēlēts par Latvijas Zaļās partijas biroja vadītāju, kur uzdevums bija koordinēt partijas biroja, biedru un deputātu darbu.

8. Saeimas vēlēšanās zaļie startēja kopā ar Latvijas Zemnieku savienību kā Zaļo un Zemnieku savienība un iekļuva Saeimā, un ZZS frakcijai radās palīdzības nepieciešamība darbam parlamentā, tiku uzaicināts kā konsultants, vēlāk manu darbību novērtēja LR Saeimas priekšsēdētāja, kura mani uzaicināja par padomnieku politiskos jautājumos.

Vienlaikus ar deputātu mandātiem zaļie ieguva vienu no diviem Eiropā pārstāvētajiem zaļajiem vides ministriem. Mani uzaicināja kļūt par 8.Saeimas sasaukuma labākā ministra Raimonda Vējoņa padomnieku ekonomikas un ostu jautājumos.

Kā Vides ministrijas pārstāvis, izturot Repšes eksāmenu, ar Ministru kabineta lēmumu tiku iecelts par Rīgas Brīvostas pārvaldes locekli, kur pamata uzdevums ir pārstāvēt ministrijas intereses ostas attīstībā jeb strādāt ar mērķi, lai attīstot nepostītu mūsu dabas bagātības. Rīgas osta ir aptuveni 1/6 daļa Rīgas pilsētas. Tas nozīmē, ka astoņi ostas valdes pārstāvji lemj par ļoti nozīmīgu pilsētas daļu. Nenoliedzami, tā ir liela atbildība un nopietns ikdienas darbs. Savā darbībā ostas pārvaldē esmu cīnījies par vides saglabāšanu – cīnījies un panācis attīrīšanas iekārtu modernizāciju ostā, vedis sarunas ar lielāko Skandināvijas naftas kompāniju “Statoil” par darbību Rīgas ostā, kā arī piedalījies ikdienas lēmumu pieņemšanā, kuri skar valsts, Rīgas un ostas attīstību.

Gūstot ministra uzticību, īsu brīdi pārstāvēju Vides ministriju bezpeļņas organizācijā valsts SIA “RAPA” jeb, vienkārši sakot, Salaspils kodolreaktorā.

Joprojām pārstāvu Vides ministriju Mērsraga, Engures ostās un valsts SIA “Vides projekti” kā valdes loceklis. Patiešām, Rīgas ostā gūtā pieredze lieti noder, strādājot mazā ostā un valsts uzņēmumos.

Demisionējot Einara Repšes valdībai, Latvijas Republikas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nominēja Induli Emsi par LR Ministru prezidenta amata kandidātu. Vēlāk, iegūstot Saeimas uzticību un kļūstot par premjerministru, I. Emsis aicināja mani kļūt par viņa biroja vadītāju.

 

Darbs bija saistīts ar premjera un viņa biroja darba organizēšanu, bet papildus darbam Valsts kancelejā strādāju vairākās darba grupās – tie bija darbi, kuri jāveic, lai sekmīgi noritētu Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, tāpat arī NATO, hokeja halles celtniecības jautājumu risināšana, dalība Apbalvošanas padomes darbā; tāpat arī iesaistījos lielākās daļas Ministru prezidentam adresēto jautājumu risināšanā.

Visi šie darbi vērtējami kā milzīga pieredzes gūšana. Taču bez valsts darbiem ir arī daudzas darbošanās sabiedrisko organizāciju ietvaros (skatīt “Sabiedriskā darbība”) jeb darbi idejas vārdā.


Viesturs Silenieks