Ja sievietei dāvāsi ziedus tikai tad, kad esi nogrēkojies, tad brīdi, kad gribēsi uzdavinēt tēpat, tad viņa pati izdomās par ko esi nogrēkojies (Maslova teorija)

Latvijas velo kartes prezentācija – uzaicinājums

Publicēts: 11.07.12 | Sadaļa: blogs


Uzaicinājums uz preses konferenci – pirmās interaktīvās intereneta kartes “Latvijas velo karte” prezentāciju

Biedrība “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” (LATRIT) šajā sezonā nāk klajā ar jaunu produktu – Latvijas Velo karte.

Lai tuvāk iepazītos ar jaunradīto produktu, aicinām interesentus uz Latvijas Velo kartes prezentāciju – preses konferenci, kas notiks piektdien, 2012.gada 13.jūlijā, plkst.11:00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā – Torņa ielā 4, 2a korpusā, 201.telpā (Jēkaba kazarmas, tur, kur plīvo Liepājas karogs).

Karte tapusi sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Latvijas Repubikas Valsts policiju, karšu portālu www.KurTuEsi.lv un Liepājas pilsētas pašvaldību. Internetā pieejamajā kartē ir paredzēta iespēja attēlot visus Latvijā esošos velo celiņus, velo-gājēju celiņus, velo tūrisma maršrutus, velo sporta trases, velosipēdu zādzību vietas, vietas, kur notikuši ceļu satiksmes negadījumi ar riteņbraucējiem. Tāpat šajā interneta lapā var uzzināt par iespējām un vietām, kur un kā veikt velosipēdu reģistrāciju, uzzināt par apmācībām velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai un iegūšanas iespējām, kā arī iepazīties ar ceļu satiksmes noteikumiem. Karte no piektdienas būs skatāma www.divritenis.lv

Kartes galvenā priekšrocība ir tā, ka visa Latvijas aktuālā informācija riteņbraucējiem būs apkopota vienuviet. Tā būs noderīga gan ikdienas riteņbraucējiem, gan cilvēkiem, kuri ar velosipēdu brauc reti, gan auto vadītājiem, lai uzzinātu, kur un kā norit velo satiksme. Tā būs noderīga arī velo pasākumu organizētājiem, pašvaldību darba plānotājiem, vietējiem un ārvalstu velotūristiem un tiem, kas tikai plāno kāpt uz velosipēda.

Kartes tapšana nebūtu iespējama bez visu Latvijas pašvaldību līdzdarbošanās, taču Liepāja bija pirmā pašvaldība, kura uzticējas un iesaistījās projektā, turklāt Liepāja, mūsuprāt, ir visaktīvākā un ieinteresētākā pašvaldība velo kultūras attīstībā, jo tajā aktīvi notiek riteņbraucējiem paredzētas infrastruktūras izbūve. Par to, kādēļ pašvaldībai šāda karte ir būtiska, stāstīs un demonstrēs Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

LR Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis iepazīstinās ar kartē izvietoto informāciju par velosipēdu zādzībām un vietām, kur ir notikuši ceļu satiksmes negadījumi. Tāpat būs iespēja uzzināt par jaunāko statistiku velosipēdu zādzību jomā valstī, kā arī  par policijas nākamajām aktivitātēm saistībā ar riteņbraucējiem.

CSDD iepazīstinās ar savām aktivitātēm (informatīvās kampaņas un izglītības projekti skolēniem) velo jomā, stāstīs par velosipēdu reģistru, kā arī iepazīstinās ar jaunākajiem datiem par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti velosipēdisti.

Kartes idejas autors, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks iepazīstinās ar kartes ieceri un nākotnes attīstības plāniem.

Kartes izpildījums ir tapis, sadarbojoties ar karšu portālu www.kurtuesi.lv. Tā vadītājs Dainis Kreilis demonstrēs kartes iespējas un stāstis par tehniskajiem risinājumiem.

 

Kartes prezentācijā piedalīsies arī vadošie Latvijas riteņbraukšanas sporta dzīves organizētāji – “Igo Japiņa sporta aģentūra” vadītājs Igo Japiņš, “Alpha Baltic Sport” pārstāvis Kaspars Tupiņš, kā arī Latvijā pieredzējušākais velo tūrisma maršrutu un karšu veidotājs – Juris Smaļinskis no apvienības “Lauku ceļotājs”.

Tā kā darbosies teletilts ar Liepājas pašvaldību, medijiem ir arī iespēja vērot prezentāciju Liepājas pilsētas Domes sēžu zālē plkst 11:00, Rožu ielā 6.

 

Papildus informācijai:

Viesturs Silenieks, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs

Tālrunis: 29204713

E-pasts:viesturs@silenieks.lv

 

www.divritenis.lv/karte

 

Viesturs Silenieks