Dzimumu līdztiesība tikai tad būs iestājusies, kad sportā būs kopīgas disciplīnas, kopīgas tualetes un izvēlēs darbiniekus pēc prasmēm. Līdz tam būs cīņa par kāda dzimuma pierādīšanu

Rīgas Velo nedēļas pasākumi būs 30 aprīļa raidījuma Velo pasaule sarunu tēma

Publicēts: 30.04.13 | Sadaļa: blogs

RīgasVeloNedēļaRīgas Velo nedēļa  ir svētki tiem, kuri velosipēdu uzskata par labāko pārvietošanās līdzekli pilsētā, tiem, kuri tic velokultūrai kā nozīmīgai pilsētas kultūras sastāvdaļai, kā arī visiem tiem, kas vēl tikai plāno Rīgā pārvietoties ar velosipēdu.

Rīgas Velo nedēļas mērķis ir šos svētkus veidot aizvien krāšņākus, lai iespējami ātrāk Rīgā riteņbraucējus uztvertu kā stabili pieaugošu pilsētas dzīves sastāvdaļu. Jo vairāk būs riteņbraucēju, jo ātrāk pilsēta būs spiesta pielāgoties šai strauji augošajai parādībai. Tā kā pasākumu klāsts ir diezgan liels, tad divi Velo pasaules raidījumi būs veltīti tieši Rīgas Velo nedēļas pasākumiem. 30.aprīļa raidījumā viesoies:

Latvijas Veclaiku divriteņu klubs – Mārtiņš Eņģelis, Apokalispes jātnieki – Toms Kohs, Greentrials – Jānis Bukšs, Bike polo  – Kristaps Krūms, taču raidījumā pastāstīsim un izrunāsim arī par citām aktivitātēm, kuras būs velo nedēļas ietvaros:

30.aprīlis

 

Diskusija “Velosipēdists satiksmē”,

 • 10:00

LR Valsts Policijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Rīgas Domes Satiksmes departamenta un Latvijas Riteņbrauceju apvienības diskusija par pavasarī un vasarā plānotajam aktivitātēm, problēmām un iniciatīvām.

Zelta Holandieša izcīņa ,

StudentBike aicina visus velo entuziastus un aktīvā dzīves veida piekritējus sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība- piedalīties velobraucienā un kļūt par aculiecinieku 1. Zelta holandieša izcīņai vēsturē!

Pieteikšanās

Individuāli goo.gl/JWU32 vai komandā goo.gl/9D79c. Vairāk info: www.batsp.lv

 • 13:30 Starpaugstskolu velobrauciens.  Pa veloceliņiem.

Maršruts: Laimas pulkstenis- Dārza iela 3 Pulcēšanās: 13:30 @Laimas pulkstenis, starts 14:00

 • 15:00 Komandu sacensības “Zelta Holandieša izcīņa”

Pulcēšanās: @Dārza iela 3 Uzdevums: salikt pa detaļām izjauktu velosipēdu ar laika kontroli!

Gandra velo laboratorija,

Hartmaņa muižas telpās, Kalnciema ielā 30

 • 18:00

Pieredzējuši un profesionāli velo laboranti stāstīs un dalīsies ar vērtīgu info, kas noderēs ikdienā, minot pedāļus gan pa ielām, gan ceļiem un neceļiem.

Stāstīsim un rādīsim:

–           Velo remontēšana un noregulēšana paša rokām – padomi un demo

–           Velo kultūra – tu esi daļa no satiksmes!

–           Velo ceļojumi un velo ekspedīcijas – maršrutu izvēle un nepieciešamais inventārs

–           Piemērota velo izvēle un iegāde

Velo laboranti: profesionāli velo sportisti Ints Celmaraugs un Kiršjānis Jansons-Ratiniks, Gandra velo zīmolu menedžeris Emīls Krišjānis un velo mehāniķis Jānis Brakovskis.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc iepriekš lūdzam pieteikties: gandrs@gandrs.lv, virsrakstā norādot „Gandra velo laboratorija”.

 

1 – 4. maijs

 

Ērmriteņu darbnīca kājminamā domāšana,

Norises vieta: Andrejsala, vecās garāžas

 • 12:00 – 20:00

: Piesakies, sūtot pieteikumu un ideju uz e-pastu: freakbike.lv@gmail.com

Lai piedalītos darbnīcā, Tev vajag sev pagādāt izejmateriālus – vienu velo komplektu un vajadzīgās detaļas, individuālos darba aizsardzības līdzekļus.

KĀPĒC: Ērmritenis ir neparasts, oriģināla izskata braucamrīks, kas darbināms ar braucēja muskuļu spēku. Ērmriteņa izgatavošanas process var būt dažāds – var pārveidot gatavu, rūpnieciski ražotu velosipēdu, bet vislabākais rezultāts iegūstams, izmantojot vecu divriteņu detaļas, lūžņus, metāla cauruļu atgriezumus un jebkādus citus krāmus. Šādam braucamrīkam pirmajā vietā ir radoša ideja un oriģinalitāte. Būtībā tā ir kinētiskās enerģijas vadīta skulptūra, kas funkcionē kā parasts divritenis.

 

1. maijs

 

RĪGA VELO PARĀDE,

Brīvības piemineklis 

 • 12:00 pulcēšanās
 • 12:30 Starts

Elektrovelosipēdi un veloceļojumi zaļai un aktīvai dzīvei,

Norises vieta: Brīvības pieminekļa laukums

 • 11:00 – 15:00

Blue Shock Bike pārstāvji iepazīstinās ar elekrtovelosipēdu praktisko pielietojumu ikdienas dzīvē un protams  interesentam būs iespēja izmēģināt elektrovelosipēdu testa un veiklības braucienus.

Velo Love pārstāvji dalīsies pieredzē par veloceļojumu neaizmirstamiem un iepazīstinās ar veloceļošanas iespējām Latvijā un Eiropā.

Veselības dienas  ietvaros

Mežaparks

 • 12:00 – 17:00  Trīsriteņi HOPP  – pārvietošanās brīvības ikvienam

Aicinām gan ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – kustību traucējumiem, gan jebkuru mazo un lielo interesentu – būs iespēja izbraukt ar kādu no trīsriteņiem, piedalīties mini-stafetē vai vienkārši pavadīt brīvdienu veselīgi un iedvesmojoši! Sagaidīs mūsu jaukie asistenti, un ikvienam būs iespēja izmēģināt braucamos drošā vidē,

 • 12:00 – 17: 00 Fixride Ruļļu cīņas,

 Minitreka apmācības meitenēm,

Piens VELO teritorijā, A.Briāna ielā 9

 • 16:00 Minitreka apmācības meitenēm

SHEFIX aicina  meitenes pamēģināt azartisko apli – minidrome, kas aizrāvis tik daudzus Rīgas velo braucējus. Starp mums meitenēm runājot, šoreiz pavisam īpašā gaisotnē – tikai meitenes. Pamēģināt minidrome, gaidīta ikviena, pat ja nav fixed gear velo. SHEFEIX aizlienēsim savējo.

 

2. maijs

 Diskusija Rīgas centra attīstības scenāriji, 

Birojnīca, Berga Bazārā

 • 18:00

Rīgas Retro Riteņtūre,

Pulcēšanās vieta: Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15

 • 18:30 Ekskursija ar velosipēdiem  pa vēsturiskām velo takām. Stāstnieks Mārtiņš Eņģelis.

3. maijs

 

Šova “Greentrials Bike Tour” atklāšanas pasākums,

 Vecrīgā pretim Laimas pulkstenim

 • 19:00

„GREENTRIALS BIKE TOUR” ir vizuāli baudāma ekstrēmā šova programma plašai skatītāju auditorijai. Šovā uzstājas Baltijas labākie ekstrēmo sporta veidu pārstāvji, veicot aizraujošus trikus ar velosipēdiem. Šovu vada atraktīvs MC. Bike Tour šovs ved ekstrēmos sportus ārā no to treniņu vietām tieši pie skatītāja un šovasar ar to viesos visā Latvijā. Šovā uzstājas Baltijas labākie sportisti: BMX freestyle – Viktors Kronbergs, BMX flatland – Dāvis Dudelis, velotriāls – Jānis Lācis un šovu vada Jānis Bukšs.

Kino VELO

Miit pagalmā, Lāčplēša iela 10

 • 21:00 

 

4.maijs

 

VELO POLO,

Grīziņkalnā, Skeitparkā

 • 12:00 Velo Polo turnīra posms
 • 12:00 Velo Polo apmācības meitenēm

Paralēli Velo Polo turnīram SHE FIX, vēlās pamēģināt un vēl vairāk SHE FIX gribētu, lai citas daiļā dzimuma pārstāves pievienotos Bike Polo Test Run. Tādēļ pamēģināsim, paspiegsim un pasmiesimies, tad darīto lietu sarakstā atzīmēsim – darīts! Un, ja iepatīkas, solidarizējamies ar parējām meitenēm, tiksimies biežāk un spēlēsim!

Kājminamo Ērmriteņu parāde,

Andrejsala

 • 15:00 Ērmriteņu darbnīca izgatavoto KĀJMINAMINĀMO parāde

 

5. maijs

 

Rīgas Tvīda brauciens,

 

 • 14:00 Ierašanās, reģistrēšanās, iesildīšanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa

džeza, swinga, lindy hop dejas

 • 16: 00 Lai sāks brauciens!
 • 18:00 Tvīda karaļpāra kronēšana Kalnciema kvartālā
 • 19:00 Balle Retro ritmos Kalnciema kvartālā

RR_94.5FM_GZils

 

Rīga raidījums Velo pasaule katru trešdienu no 18:00- 19:00. 94,5 MHz frekvencē.

Sūti jautājumus, ieteikumus komentārus un piesakies pats vai iesaki kādus viesus.

Viesturs Silenieks