Skaudība nekad neatpūšas

sabiedriskā darbība

Kad 1997. gadā biju sabiedriskās organizācijas “Latvijas Veloceļojumu informācijas centrs” dibinātājs un arīdzan projektu vadītājs, izveidojās plaši sakari ar Latvijas un ārvalstu riteņbraucējiem un riteņbraucēju organizācijām, klubiem. Notika daudz dažādu izglītojošu semināru, Eiropas Savienības finansēti projekti un dažnedažādas akcijas. Darbojos kā konsultants velotransporta jomā – galvenokārt Rīgas, Klaipēdas un citās pašvaldībās. Tika izstrādāta Latvijā pirmā velotūristiem paredzētā velomaršrutu karte. Tika organizēti gadskārtēji riteņbraucēju saieti un starptautiskā diena bez auto.

1999. gadā kļuvu par Eiropas Riteņbraucēju federācijas pārstāvi Latvijā, lai saskaņotu riteņbraucēju rīcību, kas vērsta uz spēku apvienošanu velotransporta attīstībai. Eiropas Riteņbraucēju federācijā man ir uzticēts pienākums koordinēt vienu no federācijas nozīmīgākajiem projektiem – “EuroVelo”.

Diezgan daudzi pasākumi un akcijas ir organizēti, strādājot par projektu daļas vadītāju sporta klubā “Velogrupa” – tur tika izstrādāts tāds ikgadējs projekts kā “Ar velosipēdu pret alkoholu un narkotikām”, kas ir rehabilitācijas pasākums narkomānu un alkoholiķu bērniem, tika organizēti diennakts braucieni ar velosipēdiem un ņemta dalība starptautiskajos pārrobežu projektos velotransporta un velosporta attīstībai.

Universitātes laikā iesaistījos starptautisko gaisa balonu sacensību tiesāšanā (angliski – Observer), kur bija iespēja izbaudīt sajūtas kā putnam, sajusties brīvam un pakļauties vējam. Taču laika trūkuma dēļ nevarēju atļauties pavadīt nedēļām laika ārpus darbiem, tāpēc savu darbību esmu ‘iesaldējis’ (vairāk par gaisa baloniem: Latvijas gaisa balonu sporta savienība).

Taču attīstās tas, kas mainās, un es nemaz nenožēloju, ka daļai nodarbju netiek pievērsta tik liela uzmanība kā sākotnēji. Esmu secinājis, ka daudzas lietas, darbi, procesi un notiekošais ap mums, ir ne tikai mūsu pašu rokās, bet gan politiķu. Un esmu sev jautājis – vai man patīk tas, kas šobrīd notiek? Vai tas mani apmierina? Ja nē, tad ir jāmaina, un mainīt var tikai politika.


Viesturs Silenieks